Podaj Serce

serce3d Celem akcji „Podaj Serce” jest nagłośnienie wśród społeczeństwa problemów związanych ze stwardnieniem rozsianym oraz pozyskanie sponsorów, dzięki którym osoby dotknięte chorobą mogą otrzymać pomoc w postaci sprzętu rehabilitacyjnego, farmaceutyków oraz środków pieniężnych, które są przekazywane Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego. Działania młodzieży z ZPiT UW „Warszawianka” nieprzerwanie od kilkunastu lat kończą się koncertem galowym na rzecz chorych.

Po pierwsze pomagać

,,Warszawianka” to grupa młodych ludzi, studentów i absolwentów różnych kierunków warszawskich uczelni, których łączy pasja do muzyki, tańca i folkloru. Oprócz radości, jaką są dla nich występy, wspólnie pomagają tym, którzy tego najbardziej potrzebują. W ramach stworzonej przez członków zespołu akcji „Podaj Serce” wspierają ludzi chorych na stwardnienie rozsiane. Dlaczego właśnie ich? ,,Bo to choroba, która dotyka nagle osoby w naszym wieku. Odbierając sprawność, niszczy plany, zmienia całe ich życie”- zgodnie odpowiadają członkowie zespołu. Dlatego „Warszawianka” pragnie im pomóc ofiarowując to, co kocha najbardziej – taniec i śpiew. ,,Mamy świadomość, że wszelkie nasze działania są tylko kroplą w morzu ogromnych potrzeb, ale jeśli ta kropla będzie oznaczać dla kogoś polepszenie jakości życia z chorobą – warto i należy to robić” – dodają członkowie zespołu.

Celem akcji ,,Podaj Serce” jest nagłośnienie wśród społeczeństwa problemów związanych ze stwardnieniem rozsianym oraz pozyskiwanie środków, dzięki którym osoby dotknięte chorobą mogą otrzymać pomoc w postaci sprzętu rehabilitacyjnego i farmaceutyków. W tym celu młodzież z „Warszawianki” organizuje koncerty folklorystyczne i szuka partnerów oraz firm, które poprzez wykupienie biletów przekażą środki na pomoc chorym. Wszystkie działania realizowane są na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, które codziennie opiekuje się tysiącami chorych na SM i najlepiej zna ich potrzeby.

16 edycji koncertu dobrych serc

Działania realizowane przez młodzież z ZPiT UW ,,Warszawianka” nieprzerwanie od szesnastu lat kończą się koncertem galowym na rzecz chorych, do którego co roku włączają się charytatywnie artyści scen polskich. Podczas poprzednich edycji akcji „Podaj Serce” w koncertach udział wzięli m.in. Justyna Steczkowska, Marian Opania, Marcin Daniec, Paweł Deląg oraz Andrzej Bator. Od początku jest z nami Tomasz Kammel, prezenter telewizyjny, wieloletni przyjaciel Zespołu. Pan Marek Grzybowski wspierał akcję w latach 2000-2010 prowadząc licytacje dzieł sztuki podczas koncertów galowych akcji. Całkowity dochód z akcji przekazywany jest na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Kapele Serc

Marzeniem młodzieży z „Warszawianki” jest, by akcja „Podaj Serce” objęła cały kraj i w każdym jego zakątku odbyły się koncerty na rzecz chorych na SM. Dlatego w 2009 powstała idea akcji „Kapele Serc”, przedsięwzięcia realizowanego pod patronatem Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), której Zespół jest aktywnym członkiem. W ramach akcji zaprzyjaźnione z „Warszawianką” zespoły folklorystyczne z całej Polski w jednym wybranym dniu organizują w swoich miejscowościach koncerty charytatywne. W ramach pierwszej edycji akcji „Kapele Serc” 42 zespoły zorganizowały takie koncerty w 20 miastach, m.in. Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie. W roku 2010 odbyło się 18 koncertów w wykonaniu 38 zespołów, w 2011 – 17 koncertów w wykonaniu 29 zespołów. W tym roku udział w czwartej edycji akcji zadeklarowało 12 zespołów członkowskich PS CIOFF oraz kilkanaście grup artystycznych, które również chciały włączyć się w działania akcji. Więcej informacji na temat akcji “Kapele Serc” na stronie www.cioff.pl.

Akcja Podaj Serce w poprzednich latach:

XII edycja akcji Podaj Serce
XI edycja akcji Podaj Serce
X edycja akcji Podaj Serce

Działania powiązane:
Koncert w ramach Symfonii Serc
Warszawianka Honorowym Ambasadorem SM