Grupa dziecięca

dzieci_grupowe.jpg

zywiec_chlopaki.jpg Grupa dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca UW Warszawianka istnieje od marca 2001 roku. Obecnie w Zespole tańczy i śpiewa ok. 100 dzieci (od 6 do 13 roku życia) w trzech grupach zaawansowania. W kapeli gra młodzież z warszawskich szkół muzycznych. Oprócz samodzielnych koncertów dzieci biorą udział w konkursach, przeglądach wojewódzkich, festiwalach, pokazach oraz występują wspólnie z dorosłymi grupami.

Zajęcia taneczne prowadzone są przez Karolinę Przyborowską. Kapelę młodzieżową prowadzi Piotr Ptak . Nad rytmiką i umuzykalnieniem najmłodszych czuwa Witold Jarosiński.

Wieloletnia, rzetelna praca pozwoliła nadać Zespołowi specyficzny kształt oraz charakter. Grupa dziecięca prezentuje tańce, piosenki, gry i zabawy z różnych regionów naszego kraju.

Dzieci mają na swoim koncie już wiele sukcesów.
- Kwiecień 2003 – Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego podczas Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Tanecznych za opracowanie Stary Niedźwiedź – tańce i zabawy kurpiowskie
- Kwiecień 2004 – Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego na Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Tanecznych za opracowanie “Na jagody”
- Czerwiec 2004 – I nagroda w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie
- Listopad 2004 – Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca “Wirujący Krąg” – Ostrów Mazowiecka
- Lipiec 2005 – Festiwal Międzynarodowy w Olsztynie
- Maj 2006 – Koncert “Mojej Mamie” – weryfikacja CIOFF
- Lipiec 2007 – Udział w Międzynarodowym Festiwalu w Chorwacji
- Lipiec 2008 – Udział w Jubileuszowym Festiwalu Międzynarodowym w Chorwacji
- Sierpień 2008 – Udział w Festiwalu Folklorystycznym w Belgii
- Kwiecień 2009 – Udział w Festiwalu Dzieci i Pokoju na Cyprze Północnym
- Marzec 2010 – “Wiosny Tańcem Przywitanie” – pierwszy pełnowymiarowy koncert grup dziecięcych i młodzieżowych w Teatrze Roma w Warszawie
- Sierpień 2010 – Udział w Festiwalu Folklorystycznym w Thale (Niemcy)
- Lipiec 2011 – Udział w Międzynarodowym Festiwalu w Chorwacji
- Maj 2012 – IV miejsce na II Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „PASIACZEK” w Opocznie
- Sierpień 2012 – Udział w XVI Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Folklorystycznym w Yi-Lan na Tajwanie

 

Jednym z nurtów działalności Zespołu jest udział w Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich. Turnieje rozgrywane są w siedmiu kategoriach wiekowych.

„Warszawianka” wyróżnia się spośród innych zespołów tego typu niezwykle pięknymi i niebanalnymi opracowaniami muzycznymi na rozbudowany skład instrumentalny oraz atrakcyjnymi rozwiązaniami choreograficznymi. Niezwykła kultura osobista oraz subtelność tancerzy widoczna jest zarówno na scenie, jak i poza nią.

zywiec_dziewczyny.jpg Dzieci raz w roku wyjeżdżają na zgrupowanie taneczne, gdzie oprócz zajęć tanecznych, wokalnych, gier i zabaw, wypoczywają nad morzem, nad jeziorem, grając w piłkę czy chodząc po górach.

W repertuarze grupy dziecięcej znajdują się tańce z różnych regionów naszego kraju (tańce kurpiowskie, śląskie, kaszubskie, żywieckie, pienińskie) oraz tańce narodowe. Podczas zajęć wykorzystywane są różne techniki w zależności od grup zaawansowania – od gier i zabaw po taniec klasyczny, towarzyski i disco.

Zajęcia taneczne odbywają się w VII Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego na ul. Wawelskiej 46

Rozkład zajęć w roku szkolnym 2013-2014:
Wtorek:
16.00 – 18.00 – Grupa B
17.30 – 18.30 – zajęcia indywidualne turniejowe
18.30 – 20.00 – Grupa A

Czwartek:
16.15 – 17.00 – Grupa C ( aula)
16.00 – 17.30 – Grupa B
17.30 – 18.00 – zajęcia indywidualne turniejowe
18.00 – 20.00 – Grupa A