Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich Mazur 2017

8-9 kwietnia 2017 rozegrane zostały XVII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich Mazur 2017 Wieliszew. Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego “Warszawianka” ponownie stanął w szranki taneczne z najlepszymi parami  i ośrodkami tanecznymi z całej Polski. Kolejny raz reprezentacja jednej z najlepszych i największych polskich uczelni wyższych nie zawiodła, przynosząc chlubę Uniwersytetowi Warszawskiemu zdobywając tytuły mistrzowskie w różnych kategoriach wiekowych. Zanim pochwalimy się wynikami tegorocznych rozgrywek warto wspomnieć, że do tej pory Zespół “Warszawianka” w ciągu XVII edycji Mistrzostw Polski zdobyła łącznie 41 złotych medali, 27 srebrnych i 23 brązowe medale.

Mistrzostwa Polski od lat organizowane w Wieliszewie cieszą się coraz większa popularnością z roku na rok stając się zdecydowanie coraz większą i bardziej prestiżową imprezą promującą polską kulturę poprzez świętowanie Tańców Polskich na najwyższym poziomie. Dyrektor konkursu i Zespołu Tańca Ludowego “Promyki”  z Wieliszewa – Darek Skrzydlewski od lat zabiega o jak najwyższy poziom imprezy, który z każdym rokiem zaskakuje jakością nawet najbardziej wymagających widzów i uczestników. Bardzo dziękujemy!

Pragniemy się pochwalić naszymi tegorocznymi wynikami :) Gratulacje dla naszej reprezentacji oraz wszystkich Zespołów i ich reprezentacji uczestniczących w Mistrzostwach Polski Mazur 2017.:

kat V – AKADEMICKA kategoria wiekowa
Mistrzostwo Polski – Gabriel raj i Karolina Kaczmarska
I Vice Mistrzostwo Polski – Jakub Raźny i Kamila Drzas
II Vice Mistrzostwo – Konrad Grabowska i Magdaelna Stelmaszewska
miejsce VI finałowe – Adam Gudajczyk i Martyna Temporowicz

kat VI – ponad akademicka kategoria wiekowa
Nasi Debiutanci Mariusz Grzejszczyk i Ewa Witak zajęli VI miejsce finałowe

kat IV – młodzież w wieku licealnym
Mistrzostwo Polski – Kajetan Raźny i Asia Drzas
I Vice Mistrzostwo Polski – Paweł Pasiut i Hania Szcześniak
Miejsce VI finałowe – Jędrzej Jarosiński i Karolina Białek

kat III – uczestnicy to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych
miejsce V finałowe – Mateusz Zych i Alicja Świerczek